مدیریت گردشگری ورزشی، نظریه ها و تجارب

موضوعات :
مدیریت ورزشی
شابک: 978-622-6114-39-4
تعداد صفحات: 276
نوبت چاپ: اول
تاریخ انتشار: 1398
قیمت : 480,000 ریال
نوع جلد : شومیز
اندازه : وزیری
عنوان مورد نظر موجود نیست.
در صورتی که می خواهید این کتاب را تهیه کنید؛ می توانید سفارش دهید تا در صورت امکان این عنوان تهیه و به شما اطلاع داده شود.

گردشگری ورزشی صنعتی است که از ترکیب دو صنعت گردشگری و ورزش پدید آمده است. به عبارت دیگر ورزش یکی از فعالیت های مهم گردشگران است چرا که گردشگری و مسافرت با انواع مختلف ورزش همراه است. افزایش اوقات فراغت از یک سو و تقاضای متنوع بازار ورزش از سوی دیگر گردشگری ورزشی را به عنوان یکی از صنایع توسعه آفرین کم هزینه و اشتغال زا در آورده است.
یکی از عواملی که موجب رشد سریع و رونق بازار گردشگری می شود، گردشگری ورزشی است. رویداد های ورزشی مهم توانایی دارند تا ساختار شهری را در تمام زمینه های زیر ساخت ها، ایجاد شغل، گسترش مکان های تفریحی و گسترش خدمات حمل و نقل توسعه دهند. همچنین میزبانی رویداد های ورزشی مهم موجب توسعه زیر ساخت ها و ایجاد تجهیزات جدید و پیشرفت منطقه میزبان و جذب گردشگران بیشتر می شود که مستلزم سرمایه گذاری های پر هزینه در تجهیزات ورزشی و زیر بنا های غیر ورزشی شهر است.
کتاب حاضر از یک سو به نظریه های مطرح در حوزه گردشگری به طور عام و گردشگری ورزشی به طور خاص می پردازد و از سوی دیگر تجارب کشور هایی که میزبان گردشگران ورزشی بوده اند را مطرح می سازد که منبع مطالعاتی غنی و به روز شده ای در این حوزه می باشد. امید است محتوای این کتاب برای اساتید این حوزه و دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته مدیریت ورزشی دانشگاه های سراسر کشور مفید واقع گردد.
فایل های مرتبط
امتیاز دهی